:: کاهش قیمت نفت در بورس انرژی

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از صداوسیما، سعید خوشرو در واکنش به عرضه نفت خام ایران با قیمت حدودی 75 دلار در رینگ بین الملل بورس انرژی گفت: با توجه به کاهش قیمت نفت در ۲ هفته اخیر،­ قیمت پایه نفت نیز کاهش یافته و این به معنای تخفیف نیست.

وی با اشاره به اینکه در اطلاعیه عرضه قیمت نفت ۷۹ دلار و ۱۵ سنت به ازای هر بشکه تعیین شده بود،گفت: قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال در هفته‌ای که اطلاعیه عرضه نفت خام در بورس انرژی (۲۳ مهرماه) منتشر شد در بالاترین سطح در چهار سال اخیر قرار داشت و پس از آن روند کاهشی در پیش گرفت. این موضوع دلیل اصلی کاهش قیمت پایه برای فروش به خریداران بوده است.

خوشرو با تاکید براینکه شرایط عرضه یک میلیون بشکه نفت خام در بورس انرژی با همین روند ادامه می‌یابد،درباره عرضه ۷۲۰ هزار بشکه‌ای نفت خام باقیمانده نیز­ افزود: عرضه می تواند ادامه یابد، اما قیمت پایین تر از ۷۴ دلار و ۸۵ سنت برای هر بشکه نخواهد بود.

بنابراین گزارش،رینگ بین الملل بورس انرژی ششم آبان ماه میزبان عرضه یک میلیون بشکه نفت خام بود که از این مقدار هشت محموله ۳۵ هزار بشکه‌ای و در مجموع ۲۸۰ هزار بشکه فروش رفت.

منبع: بورس پرس


تعداد بازدید : 2504
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 15:45- 1401/5/26
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :
 
       
تمامی حقوق سایت برای گروه سرمایه گذاری فلات ایرانیان محفوظ است