:: سخنرانی پروفسور جلیلوند

:: سخنرانی پروفسور جلیلوند در نشست تخصصي نوآوري در مديريت ريسك

پروفسور جلیلوند، استاد دانشکده بازرگانی لویولای شیکاگو در نشست تخصصی «چشم انداز اقتصاد جهانی و نوآوری های جدید در مدیریت ریسک» سخنرانی کرد. 
این نشست تخصصی 11 آذرماه سال جاري به همت شركت سرمايه گذاري خوارزمي، مركز مالي ايران و شركت سمات و با استقبال قابل توجه مديران عامل شركت هاي سرمايه گذاري، مديران عامل كارگزاري ها، مديران ارشد بورس هاي انر‍ژي و كالا و...برگزار شد. 
دكتر حجت الله صيدي مديرعامل شركت سرمايه گذاري خوارزمي،علي نقوي مديرعامل مركز مالي ايران، حامد سلطاني ن‍‍ژاد مديرعامل شركت سمات،دكتر عنايت مديرعامل كارگزاري پارسيان از جمله چهره هاي شناخته شده ی حاضر در اين نشست تخصصي بودند.
سخنان پروفسور جليلوند اما در اين نشست تخصصي در دو بخش «چشم انداز اقتصاد جهان» و «نوآوري هاي جديد در مديريت ريسك» ارايه شد و در پايان نيز دكتر جليلوند به سئوالات حاضران پاسخ گفت.
به گفته استاد دانشگاه ايالتي شيكاگو  انتظار مي رود، احياي اقتصاد جهان ادامه يابد و رشد اقتصادي كشورهاي پيشرفته با شتاب كمتري در منطقه يورو و ژاپن و روندي سريع تر در ايالات متحده ‌آمريكا پي گرفته  شود.همچنين پيش بيني مي شود رشد اقتصادي خاورميانه به دليل بحران هاي منطقه اي تضعیف شود.
پروفسور جليلوند همچنين با استناد به آمارهاي صندوق بين المللي پول رشد3/2 درصدي را براي ايران سال 2015 پيش بيني كرد.
پرفسور جلیلوند سپس با اشاره به نقش پر اهمیت مدیریت ریسک در ایجاد فرصت های اثرگذار بر موفقیت شرکت ها گفت: مدیران ارشد برخی شرکت های مورد مطالعه اعلام کرده اند که در پنج سال گذشته حداقل سه مساله مهم برای شرکت آنها اتفاق افتاده است که فکر نمی کردند چنین مسایلی روی دهد. این امر نشان می دهد این مدیران آمادگی لازم برای مواجهه با این مسایل را نداشته اند و در نتیجه از زمان کمی برای حل این مسایل برخوردار بوده اند و به عبارت دیگر از حل به موقع و موثر این مسایل به دلیل کمبود وقت بازمانده اند.
 از نظر این استاد دانشگاه شیکاگو، مدیریت ریسک رشته جدیدی است که نیازمند داشتن معلومات اقتصادی، آمار، مدیریت ، روانشناسی و جامعه شناسی است.
پروفسور جلیلوند با طرح این سئوال که اگر شرکتی برنامه مدیریت ریسک موثری نداشته باشد چه اتفاقی می افتد؟ اظهار کرد: یکی از اتفاقاتی که رخ می دهد، این است که شما به عنوان مدیر شرکت نمی دانید چه خطری شما را تهدید می کند و وقتی با آن مواجه می شوید، نمی دانید چه تصمیمی بگیرید. شرکت کداک را در نظر بگیرید. مدیران این شرکت، ریسک از رونق افتادن دوربین ها و در پی آن فیلم های عکاسی آنالوگ را در نظر نگرفتند. از همین رو، هنگامی که خواستند تکنولوژی دیجیتال را تولید کنند، دیگر دیر شده بود.
وی افزود: اگر ریسک نداشته باشید اعتبار شما پایین می آید و سودآوری شما کم نیز می شود.
وی در خصوص  غافلگیری اقتصاد برخی کشورها در اثر کم توجهی به مدیریت ریسک نیز گفت: اقتصاد آمریکا نتوانست ریسک افزایش بیش از حد قیمت مسکن و مستغلات را پیش بینی کند. بازاری که 40 تا 50 درصد اقتصاد آمریکا را در اختیار دارد. به دلیل همین مساله بحران مالی سال 2008 پیش آمد. این مساله ممکن است در چین هم اتفاق بیفتد.


تعداد بازدید : 6509
:: ثبت نظر ، پیشنهاد و انتقاد ...
:: فرم ارتباط ...
:: ثبت پرسش ...
:: فرم تماس با ما ...
ساعت و تاریخ : 14:42- 1401/5/26
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
شماره تماس :
توضیحات :
 
       
تمامی حقوق سایت برای گروه سرمایه گذاری فلات ایرانیان محفوظ است